Профспілки висловили рішуче «НІ!» наступу на трудові права громадян

Головним питанням порядку денного засідання Президії ФПУ, що відбулось сьогодні, 5 жовтня, у Києві стало визначення концепції дій профспілок на захист законних соціально-економічних прав трудящих в умовах реформ.

Члени Президії констатували тотальний наступ на права громадян під час проведення змін у соціально-економічній сфері, зокрема, через запровадження пенсійної та медичної реформ, розробку соціально недосконалого проекту Держбюджету на 2018 рік, подальше падіння обсягів виробництва та скорочення робочих місць тощо.

Таким чином, було зазначено: Генеральна угода Урядом, як соціальним партнером, не виконується. Під час прийняття суспільно-важливих рішень порушуються принципи соціального діалогу, що спонукає на активізацію дій ФПУ, її членських організацій для запобігання подальшому зниженню рівня життя більшості населення країни, скатування до рівня бідності навіть тих громадян, які мають роботу і працюють.

З цього питання виступили члени Президії Віктор Турманов, Василь Мойсюк, Вікторія Коваль, Сергій Комишев, Михайло Петров, Георгій Труханов, Андрій Присяжний, Валерій Черниш, Микола Колесник, Роман Дацько, Харьковський, Петро Шевченко, Олексій Романюк, Людмила Перелигіна, Ярема Жугаєвич, Юрій Піжук, Сергій Українець, Микола Бутенко та ін.

Після тривалої дискусії було ухвалено рішення:

– доручити Голові ФПУ ініціювати проведення зустрічі Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з членами Президії ФПУ, під час якої запропонувати профспілкове бачення виходу із ситуації;

– запропоновано ініціювати подібні робочі зустрічі з керівництвом Верховної Ради України та керівниками депутатських фракцій Парламенту;

– для розробки вимог профспілок до владних структур створено Робочу групу, якій доручено до 17 жовтня ц.р. напрацювати загальнонаціональні вимоги профспілок;

– об’явити підготовку до проведення всеукраїнської акції у м. Києві та у регіонах з єдиними вимогами ФПУ до Уряду, до Парламенту з питань проведення реформ, бюджету, відновлення роботи промисловості, прийняття Трудового Кодексу тощо. Визначено дату проведення дій у Києві – 14 листопада 2017 р. у стін Верховної Ради під час пленарного засідання.

резидією розглянуто низку актуальних питань профспілкового життя, а саме: щодо скликання четвертого засідання Ради Федерації профспілок України, на якому розглянути вкрай важливі і актуальні питання, зокрема, про виконання рішень VІІ з’їзду ФПУ щодо організаційно-фінансового зміцнення та ефективного використання потенціалу профспілок із захисту законних прав працівників, про основні позиційні підходи ФПУ щодо Генеральної угоди на новий строк та ін.

Президія затвердила заходи з нагоди 10-ї річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, а також ухвалила відповідну заяву з нагоди цих подій.

У роботі взяв участь та виступив представник ФПУ у Парламенті, народний депутат України Сергій Каплін.

Він розповів про результати спільної роботи з представниками ФПУ щодо внесення змін до законопроектів з метою недопущення погіршення соціально-економічного становища працівників та пільгових категорій громадян. Зокрема він зазначив, що вдалося частково поновити права чорнобильців на пільгове пенсійне забезпечення, захистити права тих, хто постраждав внаслідок нещасного випадку на виробництві, або професійного захворювання, категорій громадян, які отримують пенсію за втратою годувальника, який загинув на виробництві. Також, за словами депутата, було врахована поправку до законопроекту стосовно забезпечення пільгових умов виходу на пенсію багатодітним жінкам, які проживають у сільській місцевості, а також врахована правка щодо пільгового виходу на пенсію окремими категоріям працівників культури.

Як повідомив представник профспілок, наразі йде процес підготовки остаточної редакції проекту медичної реформи, в якому завдяки принциповій позиції парламентарів і профспілковців включено правку щодо недопущення скасування норми про безоплатну медичну допомогу, яка гарантована Конституцією України, а також враховано низку пропозицій профспілок на захист інтересів працівників охорони здоров’я.

Прес-центр ФПУ