Відбулось навчання представників галузевих профспілок з питань охорони праці

Відбулась семінар-нарада з представниками обласних галузевих профорганізацій з питань охорони праці.

У проведенні цього заходу взяли участь завідувач сектором розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму управління Держпраці Бойко Михайло Леонідович, лікар з гігієни праці управління Держпраці Марків Богдан Євгенович, технічний  інспектор праці обласної ради профспілок Марчук Михайло Михайлович.

З вступним словом до учасників семінар-наради звернувся голова обласної ради профспілок Присяжний Андрій Володимирович. У своєму виступі він зазначив, що найбільшою цінністю у нашій державі є життя та здоров’я працюючих. Важлива роль у збереженні здоров’я і життя працюючих належить співпраці державних органів та профспілок, які здійснюють державний та громадський контроль у сфері охорони праці.

Михайло Бойко ознайомив слухачів з Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, зупинився на проблемних питаннях, які виникають під час розслідування нещасних випадків, профзахворювань на виробництві. Він же прочитав слухачам лекцію на тему «Електробезпеки на виробництві та в побуті».

Богдан Марків ознайомив присутніх з показниками  організації і проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників, які працюють у важких, шкідливих та небезпечних умовах праці. Звернув увагу на проблемні питання, які виникають під час  організації медичних оглядів на підприємствах аграрного сектору.

На прохання слухачів проведено аналіз епідемічної ситуації з кором та дифтерією в області та Україні.

Про завдання профспілок у попередженні нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві і складання статистичної звітності представників профспілок у своєму виступі говорив Михайло Марчук.

Виступаючі надали відповіді на чисельні запитаня учасників  семінар-наради.

 

Технічний інспектор праці облпрофради