На акцію протесту вийшли тернопільські профспілки

Профспілки Тернопільщини звертались до влади з вимогами покращити рівень життя, зменшити ціни на комунальні послуги та підвищити заробітні плати. Освітяни, лікарі, працівники виробничих галузей та соціальної сфери протестували  9 жовтня у Тернополі біля пам’ятника Івану Франку.

Уся площа перед пам’ятником була заповнена мітингувальниками з плакатами, на яких були написані звернення до влади з вимогами підвищення  мінімального рівня оплати праці трудящих. На мітинг приїхали представники всіх 18 профспілкових організацій області: працівники освіти, медицини, соціальної сфери, культури та виробничих галузей.

Головна їхня вимога до влади – гідні умови праці та підвищення зарплатні.  – Це попереджувальний етап Всеукраїнської акції протесту ініційований Федерацією профспілок України, – розповідає голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний.

– При створенні проекту бюджету на 2019 рік Кабінетом Міністрів не були враховані пропозиції профспілок, тому сьогодні у всіх містах України одночасно відбуваються мітинг, на яких працівники висувають свої вимоги до органів влади.

Медичні працівники Тернопільщини хочуть, щоб їхню працю почали належним чином цінувати.

– Вимагаємо істотного підняття заробітної плати усім категоріям медиків, не тільки лікарям, а й медсестрам і молодшому персоналу, адже мінімальну зарплату зараз отримує і медсестра, і лікар після закінчення медуніверситету, – каже голова первинної профспілкової організації Тернопільської університетської лікарні пані Наталія.

– Залишають медицину і їдуть на заробітки тисячі кваліфікованих медиків. Достойна оплата праці в медицині має бути пріоритетом державної політики країни. Гідної заробітної плати вимагають і лікарі швидкої допомоги.

– По всій Україні йде додаткова надбавка за напруженість лікарям швидкої – 40 %, а в Тернополі про це ніхто навіть не чув, – пояснює лікарка швидкої Тернополя пані Галина. – А лікарі нового напрямку взагалі не мають жодних надбавок. “Мріємо про гідний прожитковий мінімум” .

Освітяни, які прийшли мітинг, кажуть, що прагнуть  покращити прожитковий мінімум, аби повернути праці вчителя престижність.

– У бюджеті міста не вистачає грошей на доплату за престижність праці, – каже вчитель трудового навчання 4 школи Тернополя Володимир Яцина. – Раніше вона була 20% , а з першого вересня її зняли до 10-ти %. Ми хочемо повернути заслужену доплату. Також освітяни Тернопільщини хочуть знищити дискримінацію в оплаті праці.

– Ми протестуємо, щоб зберегти освітянам усі надбавки, виплати, підвищення та премії, бо це у нас забрали, – каже вчитель англійської мови пані Марія в загальноосвітній школі села Нападівка Лановецького району.

– Також ми хочемо захистити права вчителів пенсійного віку та збільшити надбавки на академічну стипендію.

На закінчення учасниками мітингу прийнято резолюцію з відповідними вимогами до Президента України, Верховної ради та Кабінету Міністрів України.

 

За матеріалами: https://te.20minut.ua/Podii/mi-hochemo-prestizhnih-umov-pratsi-ta-gidnoyi-zarplati-u-ternopoli-sot-10730388.htmlapp to balance checkbookзаработок в телеграммКартиныwobsНарек Тунянкупить нижнее белье оптом из китая