Рада Профоб’єднання розглянула стан реалізації Програми дій на 2016-2020 роки

19 листопада 2019 року під головуванням голови обласної ради профспілок Андрія Присяжного відбулося засідання ради Профоб’єднання на якому було розглянуто питання стану реалізації Програми дій Тернопільської обласної ради профспілок на  2016-2020 роки.

У виступі голови облпрофради зазначено про позитивну тенденцію щорічного зростання заробітної плати в усіх галузях економіки області. Це дало змогу скоротити відставання її середньомісячного розміру від загальноукраїнського показника з 71% у 2016 році до 79% у 2019. Не допущено масових вивільнень працівників з ініціативи роботодавців. Зменшився рівень безробіття серед економічно активного населення з 11,9 до 10,4%. Став більш продуктивним соціальний діалог на територіальному рівні. Відновлена стабільна робота обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Завдяки дії  колективно-договірних зобов’язань, якими охоплено 95,2 тисячі працівників (99,1%), роботодавцями спрямовано у 2018 році на додаткові пільги і виплати, що не передбачені законодавством кошти в розмірі 195 млн. гривень.

Разом з тим обласній раді профспілок та її членським організаціям не вдалося домогтися вирішити гострих соціально-трудових проблем, зокрема, не викорінено такого ганебного явища, як заборгованість із виплати заробітної плати, яка за останні роки досягла рекордної позначки – 32,2 млн. гривень. Зріс виробничий травматизм, в тому числі із смертельними наслідками.

Продовжується тенденція щорічного скорочення чисельності членів профспілок у більшості обласних галузевих профорганізацій та у профоб’єднанні  в цілому.

Активну участь в обговоренні даного питання взяли делегати від бюджетних галузей, зокрема, освіти і науки, охорони здоров’я. З проблемними питаннями виступили  представники профспілкової організації шляхового господарства та обласної рятувально-водолазної станції.

У підсумку рада Профоб’єднання прийняла відповідну постанову та схвалила тексти звернень до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо проекту Трудового кодексу та ситуації у Фонді соціального страхування України.