Студентська молодь обстоює свої права

Изображение_1997 квітня в Києві відбулась Попереджувальна акція протесту студентської молоді України.

Розпочалася вона з мітингу у парку імені Т.Шевченка поруч з головним корпусом Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка.

Студенти вишів звернулись до влади із закликом припинити наступ на їх соціально-економічні права, гарантовані законодавством. Молоді потрібно навчатись, а країні потрібні патріоти, тоді у неї буде майбутнє.

Молоді люди пройшли центральними вулицями міста від вулиці Володимирській по Хрещатику – на майдан Незалежності та до Алеї Героїв Небесної сотні, де було покладено квіти на вшанування пам’яті загиблих за Україну.

Студенти виконали державний Гімн і запевнили, що докладуть максимум зусиль для відстоювання своїх прав, честі та гідності молодого покоління майбутніх фахівців, яким боротися за нову Україну та її входження до співтовариства розвинених європейських держав.

Вимоги студентів покладено у Резолюцію акції протесту.

З метою подальшого розвитку державної молодіжної політики України, створення умов для здобуття студентами та учнями якісної безоплатної вищої і професійної освіти, поліпшення їхніх житлово-побутових умов та системи оздоровлення, а також стипендіального, транспортного забезпечення й подальшого працевлаштування учасники акції вимагають від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

–  забезпечити виплату стипендій всім встигаючим студентам на рівні прожиткового мінімуму;

– не допустити зменшення державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах;

– затвердити державну програму «Студентський гуртожиток» з її фінансовим забезпеченням та дотриманням Державних будівельних норм;

– забезпечити пільговий проїзд студентській та учнівській молоді в усіх видах міського, приміського та міжміського транспорту;

– не допустити прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» № 3474, як такого, що звужує права студентської молоді на участь у профспілках;

– затвердити порядок державної цільової підтримки студентської та учнівської молоді з числа учасників бойових дій, а також студентів і учнів, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО або під час масових акцій громадянського протесту, студентів та учнів з числа внутрішньо переміщених осіб;

– забезпечити призначення та виплату стипендії студентам та учням з числа дітей шахтарів відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

–  зберегти існуючу мережу студентських оздоровчо-спортивних закладів з їх фінансовим забезпеченням;

–  забезпечити створення нових робочих місць для працевлаштування випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів;

–  дотримуватись норм чинного законодавства з фінансових та соціально-економічних  питань,  зокрема при ухваленні державного бюджету та виділення на освіту видатків у розмірі не менше 10% ВВП.

Вимоги учасників акції було офіційно передано до секретаріату Кабінет Міністрів України для подальшого опрацювання та вжиття відповідних заходів.

Прес-центр ФПУ


копирайтеркак попасть в каталог яндекссалмо перчvkhackСтрахование грузаfr.sunnic