Рада Профоб’єднання виробила позицію профспілок при формуванні та укладенні нової Територіальної угоди

img_20160922_100629_hdr22 вересня у приміщенні Будинку профспілок відбулося засідання ради Профоб’єднання. Відповідно до затвердженого порядку денного, присутніх членів Ради поінформував голова облпрофради Андрій Присяжний про скликання 25 жовтня 2016 року позачергової обласної міжспілкової конференції. Необхідність її проведення зумовлено сучасними соціально-економічними викликами, які вимагають вироблення адекватних дій збоку профспілок для їх вирішення.

З другого питання порядку денного  «Про позицію профспілок області в процесі формування та укладення Територіальної угоди на наступний період» доповів завідувач відділу соціально-економічного захисту та правової роботи Василь Когут. Рада Профоб’єднання схвалила проект Територіальної угоди на 2017-2018 роки та рекомендувала Сторонам соціального діалогу створити робочу комісію з ведення переговорів та укладення Угоди. Профспілки запропонували залучити до процесу формування та підписання Територіальної угоди Тернопільську обласну раду в якості Сторони соціального діалогу.

Про внесення змін і доповнень до Положення про Тернопільську обласну раду профспілок поінформувала юрисконсульт обласної ради профспілок Наталія Лотоцька. Рада Профоб’єднання рекомендувала Конференції затвердити внесені зміни і доповнення.

Гострим і дискусійним виявилося обговорення питання щодо ситуації пов’язаної з фінансуванням закладів професійно–технічної освіти, які після передачі фінансування з Державного бюджету на місцевий рівень опинилися на межі виживання. За результатами обговорення направлено спільне звернення обласної ради профспілок та обласних організацій профспілки працівників освіти і науки та  агропромислового комплексу до голови Тернопільської обласної ради з вимогою про вжиття невідкладних заходів для погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Відділ соціально-економічно захисту та правової роботи