Проект територіальної угоди схвалений соціальними партнерами

  img_20161215_100901  15 грудня 2016 року у Будинку профспілок відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради під головуванням Андрія Присяжного – очільника Тернопільської обласної ради профспілок.  На порядок денний засідання винесено два питання:

1.Про територіальну угоду з регулювання соціально-економічних і трудових відносин в Тернопільській області на 2017-2018 роки.

2.Стан додержання законодавства про працю в Тернопільській області.

   З інформацією з першого питання виступив завідувач відділу соціально-економічного захисту та правової роботи обласної ради профспілок Василь Когут, який поінформував присутніх про хід підготовки та особливості змісту нової Територіальної угоди, зупинився на окремих дискусійних питаннях, що мали місце під час обговорення проекту. Він також зазначив, що кінцевою метою Територіальної угоди є спільна співпраця сторін для підвищення життєвого рівня населення області.

  Із співдоповідями виступили повноважні представники сторін соціального діалогу. Зокрема, заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Юрик висловив готовність до тісної співпраці з усіма сторонами соціального діалогу у вирішенні назрілих соціально-економічних питань області та наголосив на важливості ведення соціального діалогу.  Голова Організації роботодавців області Олег Караванський загострив увагу присутніх на виробничих і фінансових проблемах господарського комплексу області, а також на кадровому забезпеченні підприємств працівниками  робітничих професій. Начальник організаційного відділу виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Теодозій Кухарський наголосив на зростанні ролі територіальних громад у вирішенні існуючих місцевих питань.

    В обговоренні теми взяли участь заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич, начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей, голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери Роман Ящищак, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимир Кузів, голова обласної  організації профспілки працівників освіти і науки Людмила Мокей, ректор Тернопільського національного технічного університету ім.. І Пулюя Петро Ясній, генеральний директор ТОВ «ОСП Корпорація «Ватра» Василь Щиренко, виконавчий директор регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців у області Микола Галас.

   По завершенні дискусії, з врахуванням висловлених пропозицій, тристороння рада схвалила проект Територіальної угоди та запропонувала керівникам сторін соціального діалогу офіційно підписати її до кінця 2016 року.

   З другого питання з інформацією виступила виконуюча обов’язки начальника обласного управління Держпраці Наталія Рус. У своїй доповіді вона оцінила стан додержання законодавства про працю в області, навела приклади найбільш кричущих порушень трудових прав найманих працівників. Також виступаюча доповіла про повноваження Держпраці щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю, гігієни та охорони праці, дотримання прав і гарантій застрахованих осіб та інших покладених на них функцій.

    Тристороння рада рекомендувала обласній та районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування, громадським організаціям роботодавців та профспілок активізувати співпрацю з управлінням Держпраці у Тернопільській області з метою належного забезпечення соціально-трудових прав та інтересів працюючих.

Відділ соціально-економічного

захисту та правової роботи

обласної ради профспілок

по номерупродвижение web сайта в поисковых системахКупить кисть для коррекциирыбацкие магазины одессажалюзі горизонтальні цінаотследить контейнер маерск