Літнє оздоровлення

Інформація

про підготовку та проведення літнього дитячого оздоровлення.

 В області проживає 119 390 дітей шкільного віку, із них  понад 69,4 тис. (58.2%) дітей  належать до пільгових категорій, а саме: 786 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;  2 767 дітей-інвалідів;  25 бездоглядних дітей;  23 322 дитини перебувають на диспансерному обліку; 3 913 дітей з сімей, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи;  23 383 дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей;  1 908 дітей батьків-учасників АТО;  289 дітей переселенців; 5 008 дітей працівників АПК та соціальної сфери села, а також 8 007 творчих та обдарованих дітей.

На виконання вимог Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» в поточному році необхідно забезпечити оздоровленням та відпочинком не менше 50 відсотків дітей шкільного віку, що проживають на території області, в тому числі оздоровити усіх дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та для 70 відсотків дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей організувати оздоровлення та відпочинок.

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та з метою комплексного підходу до вирішення цього питання, органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, державними інспекціями, керівниками дитячих оздоровниць і профспілковими організаціями з початку поточного року проводиться поетапна реалізація планових заходів щодо підготовки та проведення ефективного оздоровлення і повноцінного відпочинку дітей літом 2016 року.

З урахуванням соціальної і демографічної ситуацій в області рішенням сесії Тернопільської обласної ради від 04 січня 2016 року №30 затверджена цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки.

 Для здійснення постійного контролю за організацією  оздоровлення і відпочинку дітей у 2016 році та своєчасної і якісної підготовки дитячих оздоровчих закладів до оздоровчої кампанії рішеннями голови обласної державної  адміністрації від 26 квітня 2016 року № 28 та № 245-од створені відповідно оперативний штаб і робоча група з питань оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року. З метою оперативного вирішення проблемних питань, що виникатимуть під час оздоровчої кампанії, у відділі сім’ї та молоді облдержадміністрації працює гаряча телефонна лінія ( тел. 23-49-77).

На даний час робочою групою та відповідними державними інспекціями здійснюється обстеження дитячих оздоровчих закладів області, керівниками цих закладів ведуться ремонти приміщень, формується склад штатних працівників, укладаються договори на оздоровлення дітей та готуються необхідні документи для участі у тендерних конкурсах. Профспілкові організації спільно з роботодавцями проводять акумуляцію коштів на оздоровлення дітей та формують списки дітей в дитячі оздоровниці.

 Проте, як і в попередні роки, тендера проводяться зі значним запізненням, що стримує формування дислокації дитячих оздоровчих закладів та строків оздоровчих змін, а, відповідно, і своєчасну поінформованість профспілкових організацій і трудових колективів про мережу дитячих оздоровчих закладів,  кількість змін та вартість путівок.

За попередніми даними в літній період планують розпочати роботу 250 закладів оздоровлення та відпочинку, із них 9 стаціонарних заміських закладів оздоровлення та відпочинку, 6 дитячих профільних санаторіїв, 5 таборів праці та відпочинку, 216 мовних таборів та таборів з денним перебуванням дітей, 14 наметових містечок. Під час літнього оздоровлення  будуть проводитися спартакіади, різноманітні конкурси, а також тематичні зміни «Таланти Тернопільщини» для  подальшого розвитку творчих здібностей дітей, «Лідер» для лідерів учнівського самоврядування та зміни національно – патріотичного виховання «Нащадки славного роду».

На проведення дитячої  оздоровчої кампанії 2016 року з обласного бюджету передбачено 5 593 тис. грн. ( відділу сім’ї та молоді  – 5 млн. грн., департаменту освіти і науки – 593 тис. грн..). Місцевими бюджетами передбачено 2 187,6 тис. грн.. на проведення оздоровчої кампанії та 290 тис. грн. на підготовку дитячих таборів до оздоровчого сезону. Не визначилися з коштами на оздоровлення дітей у Монастириському і Підволочиському районах та м. Кременці. В Монастириському районі також не передбачено функціонування жодного дитячого табору.

Цьогоріч профспілковими організаціями області на оздоровлення дітей заплановано витратити понад 960 тис. грн. Вагомим джерелом надходжень до бюджету профспілкових організацій є відрахування роботодавцями на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу. Але, як свідчить стан справ на місцях, значна частина роботодавців  не дотримуються законодавчо визначених норм відрахувань профорганізація, а особливо у бюджетній сфері, де нерідко додаткові асигнування на ці цілі не передбачаються.

Дислокація дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області на літній період 2016 року

Заступник голови

обласної ради профспілок                              М.А.Стадницький

what are online display adsпародонтологотслеживание номераivory ballgownsiberian lakeролети на вікна львів